wtorek, 1 grudnia 2015

Tydzień edukacji globalnej



Już po raz drugi nasze gimnazjum aktywnie włączyło się w obchody Tygodnia edukacji globalnej.
W dniach 16- 20 listopada zorganizowano wiele ciekawych przedsięwzięć, które odbywały się pod hasłem "Równość - od słów do czynów". My jako grupa Erasmusa również włączyliśmy się w te działania.
Katarzyna Anikiej (uczestniczka mobilności do Hiszpanii) wraz z innymi koleżankami z historii zorganizowała konkurs wiedzy o prawach człowieka. Ja wraz z uczniami zdecydowałam się na współpracę z UNICEF Polska. Dzięki temu, osoby odwiedzające stronę naszego gimnazjum na bieżąco mogą dowiadywać się o aktualnych problemach dzieci na całym świecie, poznać potrzeby najuboższych oraz w przyszłości zorganizować akcję wspierająca konkretne działania UNICEF.
Na korytarzu uczniowie klasy IIc pod moim kierunkiem przygotowali wystawę poświęcona prawom dzieci oraz zamieściliśmy główne zapisy Konwencji Praw Dziecka.
Iwona Gawryluk gościła na swoich lekcjach języka angielskiego wolontariuszkę z Eurpejskiego Wolontariatu , która opowiadała uczniom o kulturze, tradycjach i ciekawostakch Włoch. Uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawych wypowiedzi w języku angielskim.
Zależy nam, aby uwrażliwić naszych uczniów na problemy dzieci na całym świecie, zwrócić uwagę na trudną sytuację w krajach ogarniętych wojną, zniszczonych kataklizmami lub suszą. A przede wszystkim zastanowić się , jak my Europejczycy, szkoła w Europie możemy pomóc innym.





Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza